شیرپوینت چیست؟

شیرپوینت چیست؟

مقدمه

سازمان ها از شیرپوینت جهت ایجاد وب سایت های خود استفاده می کنند. شما می توانید به عنوان مکانی امن جهت ذخیره سازی، سازماندهی، به اشتراک گذاری و دسترسی به اطلاعات از هر نوع دستگاهی را داشته باشید. هر آنچه که جهت انجام این موارد نیاز است یک مرورگر می باشد. مانند کروم، فایرفاکس اینترنت اکسپلورر و... قصد یادگیری شیرپوینت را دارید؟

امکانات شیرپوینت

امکانات شیرپوینت و قابلبت های آن بسیار گسترده است. اما در ابتدا به برخی از امکانات ویژه شیرپوینت اشاره می شود:

  • می توان Application یا همان برنامه های کاربردی ساخت
  • قابلیت اتصال به Exchange و محصول MS Office و اجرای برنامه ها بدون نیاز به نصب در سیستم کلاینت
  • به منظور ساخت یافته کردن اطلاعات استفاده می شود.
  • به منظور مدیریت اسناد در سازمان می توان استفاده کرد.
  • می توان فرایندها و گردش های کاری سازمان را به صورت دیجیتال و paper less پیاده سازی نمود.
  • می توان پرتال سازمانی ایجاد کرد.

پرتال روشی برای تمرکز بخشیدن به دسترسی اطلاعات شرکت و سیستم ها از طریق شبکه شرکت است و نیز یک ابزار جهت تسهیل مدیریت اطلاعات و نرم افزارها در شرکت می باشد. همچنین پرتال افزایش تعهد کارکنان، تمرکز مدیریت فرآیندها، کاهش نیروی انسانی، هزینه ها و به اشتراک گزاری دانش سازمانی را به همراه دارد.

نه تنها کارکنان داخل سازمان، بلکه کاربران، شرکت های همکار و مشتریان و کارفرمایان نیز می توانند در صورت نیاز به بخشی از داده های داخلی شرکت دسترسی داشته باشند.

شیرپوینت می تواند با استفاده از امکان محافظت از اطلاعات از طریق نام کاربری و پسورد به کاربران خارج از سازمان دسترسی لازمه به بخش هایی از اطلاعات جهت کسب و کار مشترک را دهد.

در شیرپوینت با استفاده از Alternate Access Mapping کاربران داخل و خارج از سازمان هر کدام می توانند از طریق آدرس URL اختصاصی خود به شیرپوینت وصل شوند و نیز هر کدام از آنها می توانند با تکنولوژی احراز هویت متفاوت به شیرپوینت دسترسی داشته باشند. که این خود یکی از موارد مهم برای شرکت ها به خصوص شرکت سینا می باشد که از نشت اطلاعات موجود در شرکت جلوگیری شود.

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

تگ‌ها
اشتراک

8 نظرات

پاسخ دهید